Opiekunka osoby starszej (małżeństwo) - Szwajcaria, kanton Thurgau - umowa bezpośrednia z rodziną

Lokalizacja

Frauenfeld , Szwajcaria

Opis stanowiska

  • Opieka / asysta do Pani 89 lat oraz Pana 92 lat  (malzenstwo)
  • Pani jest po operacji kosci udowej oraz lokcia, Pan potrzebuje mniej uwagi
  • Panstwo mieszkaja w domu jednorodzinnym na parterze, na pietrze znajduje sie lazienka i pokoj dla opiekunki / opiekuna.
  • Zarowno Pan jak i Pani poruszaja sie niezaleznie (Pani aktualnie przy pomocy balkonika), pomoc przy poruszaniu ma charakter asysty, bez koniecznosci transferu. Aktualnie ze wzgledu na stan zdrowia (po operacji) Pani nie chodzi po schodach dlatego tez nie ma mozliwosci chodzenia na gore do lazienki. W tym celu na parterze znajduje sie krzesło toaletowe. Pan ma natomiast zalozony cewnik. Oboje Panstwo nie posiadaja oznak choroby Alzheimera, niewykluczone sa jednak sporadyczne oznaki dezorientacji wlasciwe dla wieku
  • W zakres obowiązków wchodzą czynności jak np. pomoc w ubieraniu się, wstawaniu z lozka, asysta w spacerowaniu, oproznianie krzesla toaletowego, etc. zakres czynnosci moze ewentualnie sie zwiekszyc w późniejszym czasie jeżeli np. stan zdrowia ulegl by pogorszeniu
  • Nocne wstawanie nie jest potrzebne, moze sie zdarzyc raz na jakis czas w sytuacji awaryjnej
  • Towarzyszenie w czynnościach dnia codziennego, jak rozmowy, gry, oglądanie telewizji, etc
  • Asysta terminach u lekarza, fryzjera, zakupach, etc (prawo jazdy Kat. B niezbędne)
  • Preferowane osoby z wlasnym samochodem ze wzgledu na to, ze Panstwo posiadaja tylko male elektryczne auto z dopuszczona predkoscia ca. 30/ 20km / h. Dokonywanie zakupow nim jest jednak mozliwe.
  • Czynności gospodarcze: przygotowywanie i podawanie posiłków, robienie zakupów, pranie, prasowanie, czynności porządkowe
  • Dom posiada ogrzewanie w postaci pieca opalanego weglem / drewnem. Do zakresu obowiazkow nalezy obsluga pieca. Brak potrzeby nocnego wstawania by napalac w piecu. Piec ma funkcje akumulacyjna, w nocy nastepuje uwalnianie ciepla nagromadzonego w ciagu dnia
  • Panstwo posiadaja 2 koty

Uwaga: Oferta jest skierowana do osób, pragnących dłużej pracować w Szwajcarii, brak możliwości pracy na 2 lub 3 miesięczne kontrakty w systemie turnusow. Wyjazdy do Polski sa mozliwe w ramach przyslugujacego urlopu.

Nasza firma świadczy kompleksowe doradztwo w języku polskim związane z wyjazdem do Szwajcarii oraz oferuje szeroko pojętą pomoc administracyjną w organizacji formalności.

Wymagania

  • Cheć do pracy z osoba starszą
  • Praca od zaraz, kanton Thurgau
  • Doświadczenie zawodowe w opiece nad osobami starszymi
  • Umiejętność gotowania, z naciskiem na zdrowe, zrównoważone posiłki - warunek konieczny
  • Komunikatywna znajomość j. niemieckiego - warunek konieczny
  • Prawo jazdy Kat. B - warunek konieczny
  • Umiejetnosc obslugiwania pieca opalanego weglem / drewnem lub gotowosc do nauczenia sie jego obslugi
  • Osoba z poczuciem odpowiedzialności i wysoką kulturą osobistą oraz empatia

Nasza oferta

  • Umowa na czas nieokreślony bezpośrednio z rodziną w zgodności ze szwajcarskim prawem pracy
  • Dobre warunki zatrudnienia: miesięczna pensja uwzględnia wszystkie ustawowe ubezpieczenia oraz zakwaterowanie, dla orientacji po odciagnieciach ustawowych + kosztow zakwaterowania od kwoty brutto co miesiąc netto (na rękę) pozostająca kwota jest w rejonie: 3'700 - 3'900 CHF
  • Ubezpieczenie zdrowotne we własnym zakresie (na życzenie bezpłatna pomoc naszej firmy w przygotowaniu optymalnej oferty)

Aplikując prosimy o wysyłanie CV tylko w j. niemieckim. Informujemy że będziemy nawiązywać kontakt tylko z osobami spełniającymi warunki konieczne podane w ogłoszeniu.