Panel Beater - Car body work - Vehicle damage repairs

Stawka

4 000.00
(BRUTTO ZA MIESIĄC )

Kategoria

Kierowcy

Lokalizacja

Reykjavík , Islandia

Opis stanowiska

We are searching for experienced panel beaters that are willing to join a strong team.
The company is mainly doing damage repairs on a B2B basis (for other companies and car rental companies),
and only a few vehicles for the private sector.

The vehicles coming for damage repair are mostly car rental cars, trucks and buses.

It is expected that the company will get much traffic for damage repairs in 2023
which will give those workers who are interested a good opportunity for many
extra hours - Extra hours are paid on higher rates.

The beaters panel are expected to be:

  • Receive damaged vehicles and analyse damages
  • Take damaged parts of the vehicle and fit new parts
  • Make the vehicle ready for paintwork - Fixing body/structure
  • It is a strong plus (not necessary) if the panel beater has experience in painting
Google Translate:

Poszukujemy doświadczonych panelistów, którzy chcą dołączyć do silnego zespołu.
Firma zajmuje się głównie naprawami szkód na zasadach B2B (dla innych firm i wypożyczalni samochodów),
i tylko kilka pojazdów dla sektora prywatnego.

Pojazdy przyjeżdżające do naprawy to głównie samochody osobowe, ciężarowe i autobusy z wypożyczalni.

Oczekuje się, że firma uzyska duży ruch w celu naprawy szkód w 2023 r
co da zainteresowanym pracownikom dobrą okazję dla wielu
dodatkowe godziny - Dodatkowe godziny są płatne według wyższych stawek.

Oczekuje się, że panel pałkarzy będzie:

-Odbieraj uszkodzone pojazdy i analizuj uszkodzenia
-Zdejmij uszkodzone części pojazdu i zamontuj nowe części
-Przygotuj pojazd do lakierowania - Mocowanie nadwozia/konstrukcji
-Mocnym plusem (niekoniecznie) jest posiadanie przez blacharza doświadczenia w malowaniu

Wymagania

  • Experience in the field
  • Kowledge on most common tools used for work in this field
  • Good physical healt
  • Good communication skills
  • English skills are good but not nessesary
  • Willing to work with a strong team
Google translate:

-Doświadczenie w terenie
-Znajomość najczęściej używanych narzędzi do pracy w tym zakresie
-Dobre zdrowie fizyczne
-Dobre umiejętności komunikacyjne
-Znajomość języka angielskiego jest dobra, ale nie jest konieczna
-Chęć pracy w silnym zespole

Nasza oferta

The company offers longtime contracts with the right employees.
Due to the popularity of the workshops, they can often offer extra hours
in the evenings and weekends for those interested. -Extra hours in evenings and
weekends are paid at a higher rate.

Average mechanics/Panel beaters working with the company are earning between EUR 4000-6000 gross on a
monthly basis. Total wages vary on how many hours the different employees are working.

Firma oferuje długoletnie umowy z odpowiednimi pracownikami.
Ze względu na popularność warsztatów często mogą oferować dodatkowe godziny
wieczorami i w weekendy dla zainteresowanych. -Dodatkowe godziny wieczorami i
weekendy są płatne według wyższej stawki.

Przeciętni mechanicy/paneliści pracujący w firmie zarabiają od 4000-6000 euro brutto na
miesięczna podstawa. Łączne wynagrodzenie różni się w zależności od tego, ile godzin przepracowali różni pracownicy.