Opiekun.Opiekunka od 10.05.dla 73-letniego Pana, 1900€ na rękę! Hesja

Stawka

1 900.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Duisburg , Bonn , Duisburg , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka/Opiekun osób starszych dla Seniora od 10.05, 65366 Geisenheim (miejscowość z liczbą mieszkańców ok. 11,6 tys., położona 62 km od Frankfurtu nad Menem, Hesja).

Opiekunka/Opiekun z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1900 Euro/mies. netto ("na rękę”).

Do Opieki Pan, 73 lata, 155 cm, 55 kg.
Podopieczny 10 miesięcy temu miał wylew, ma sparaliżowaną lewą część ciała. Choruje na nadciśnienie, inkontynencję (nosi pieluchy - wymiana do 6 x dziennie) oraz ma początki spokojnej demencji (miewa zaburzenia czasowe).

Większość dnia spędza w łóżku lub na wózku inwalidzkim- wymagany transfer na wózek kilka razy dziennie, senior współpracuje przy podnoszeniu.

NIE MA opieki w nocy.

Podopieczny potrzebuje pomocy przy myciu, kąpieli (odbywa się w wózku, pod prysznicem 2 x w tygodniu), podczas ubierania/rozbierania.

REGULARNIE PRZYCHODZI POMOC DOMOWA - pranie, sprzątanie.

Przebieg dnia: 8:00 pobudka, poranna pielęgnacja w wózku, 9:00 śniadanie, odpoczynek, 12:30 obiad, odpoczynek, 18:30 kolacja, 20:00-20:30 przygotowanie do snu, 21:00 podopieczny chodzi spać.

Senior mieszka w domu wraz z żoną, która potrzebuje wsparcia w opiece nad małżonkiem. W domu zamontowany jest Treppenlifter (podnośnik schodowy), łazience znajduje się krzesełko prysznicowe. Syn z rodziną mieszka obok.

Sklepy oddalone są ok. 10 min pieszo.

Do dyspozycji Opiekunki/Opiekuna: własny pokój, kuchnia, łazienka, internet, rower.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki/Opiekuna będzie należeć:
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (pomoc podczas mycia/kąpieli, ubierania/rozbierania, wymiana pieluch, transfer);
-towarzyszenie w życiu codziennym, np.wspólne spożywanie posiłków, rozmowy.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.