Opiekunka osób starszych od 27.11.do 08.01., BLISKO granicy! Oddzielna łazienka, 1700€ na rękę+200€ PREMII!

Lokalizacja

Berlin , Chemnitz , Dresden , Niemcy

Opis stanowiska

OPIEKUNKA osób starszych dla sympatycznego małżeństwa od 27.11 na 6 tyg., Tröbitz 03253 (Brandenburgia, miejscowość położona ok. 86 km. od Drezna).

ZASTĘPSTWO od 27.11.2022-08.01.2023.

BLISKO GRANICY!

SPOKOJNA STELLA!

STAŁE I SPRAWDZONE MIEJSCE – MOŻLIWY KONTAKT Z OBECNĄ OPIEKUNKĄ, która przedstawi więcej szczegółów odnośnie tego zlecenia i  po 6 tyg. wrca na miejsce.

OPIEKUNKA z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1700 Euro/mies. netto („na rękę”)+200 Euro PREMII ŚWIATECZNEJ!

Do opieki Pan Horst, 84 lata, 165 cm, ok. 70 kg.

Podopieczny cierpi na częściową inkontynencję (nosi pieluchomajtki) oraz na początki spokojnej demencji (czasami się zapomina), nosi pończochy uciskowe.

Pan Horst porusza się zwykle za pomocą rollatora lub kul ortopedycznych - przy wstawaniu mile widziane podanie dłoni oraz ogólna asekuracja przy poruszaniu się, ponieważ Senior ze względu na osłabienie związane z wiekiem od czasu do czasu miewa zawroty głowy.

Podopieczny potrzebuje standardowej pomocy przy ubieraniu/rozbieraniu się, myciu/kąpieli oraz wsparcia podczas korzystania z  toalety.

Senior mieszka wraz z małżonką.

Pani 81 lat, 162 cm, ok. 70 kg. .

Seniorka cierpi na osteoporozę oraz epilepsję (miewa bardzo sporadyczne napady, w razie potrzeby należy wezwać pogotowie, ostatni ponad pół roku temu), porusza się za pomocą rollatora lub kul.

Seniorka jest dosyć samodzielna (samodzielnie ubiera / rozbiera się oraz myje) i  nie wymaga czynności opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a wsparcia w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz pomocy w opiece nad małżonkiem, chętnie gotuje na zmianę z  Opiekunką. Przy gorszej kondycji w ciągu  dnia może potrzebować drobnego wsparcia np. w podaniu jakiejś rzeczy , gdyż miewa problemy ze schylaniem się.

Do Seniorów regularnie przychodzą fizjoterapeuci.

Podopieczni są bardzo sympatyczni i wdzięczni za pomoc.

Seniorzy mieszkają sami w przestronnym domu jednorodzinnym.

W łazience znajduje się krzesełko prysznicowe i toaletowe.
Seniorzy mają kota, który nie mieszka w domu - kot ma swoje miejsce w komórce przydomowej. W odległości ok.1km mieszka córka i syn Podopiecznych. Oboje są bardzo uczynni i pomocni.

W miejscowości Tröbitz znajduje się lokalny sklep z podstawowymi artykułami spożywczymi i chemicznymi.

Większe zakupy w supermarkecie, który znajduje się w sąsiednim miasteczku  wykonuje zazwyczaj córka Podopiecznych  na podstawie listy, którą sporządza Opiekunka.

Przebieg dnia Podopiecznych : pobudka ok. 7:30, poranna pielęgnacja Podopiecznego, śniadanie, 12:30 obiad, drzemka/pauza, 16:00 kawa / ciasto, 18-19:00 kolacja, ok. 21:30 Seniorzy chodzą spać.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, oddzielna łazienka z wanną i  osobna ubikacja, Internet, rower.

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, tj. w razie potrzeby robienie zakupów, gotowanie na zmianę z Podopieczną, sprzątanie, bieżące utrzymywanie czystości, pranie, prasowanie;
-pomoc Podopiecznemu w wykonywaniu codziennych czynność, tj. pomoc przy ubieraniu/zdejmowaniu odzieży oraz pończoch, pomoc przy myciu/kąpieli, , wsparcie w toalecie;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, wspólne oglądanie TV, spacery.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.