Opiekunka osób starszych od 12.03., KOMUNIKATYWNY niem.,DUŻA część mieszkaniowa dla Opiekunki!1900€+100€!

Stawka

1 900.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych  od 12.03, 63571 Gelnhausen OT Meerholz (mała miejscowość oddalona od Centrum Gelnhausen o 5 km, położona 41 km od Frankfurtu nad Menem, Hesja).

ODDZIELNE MIESZKANIE DLA OPIEKUNKI 65m2!

Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1900 Euro/mies. netto ("na rękę”) +100 Euro Premii Wielkanocnej!

Do Opieki Pani, 84 lata, 156 cm, 90 kg.
Podopieczna choruje na cukrzycę (sama wstrzykuje sobie insulinę, należy przypominać jej, aby mierzyła sobie poziom cukru we krwi o określonych porach), częściową inkontynencję (nosi pieluchy) oraz początki spokojnej demencji (zapomina się).

Seniorka porusza się za pomocą balkonika - sama wstaje, jedynie w przypadku gorszej kondycji mile widziane podanie dłoni.

NIE MA opieki w nocy.

Podopieczna zazwyczaj samodzielnie wykonują podstawową pielęgnację i korzysta z toalety, potrzebuje wsparcia podczas kąpieli, ubierania/rozbierania się i zmiany pieluch.

Do Opieki Pan, 85 lata, 178 cm, 68 kg.
Podopieczny jest osłabiony po pobycie w szpitalu, (dużo odpoczywa w ciągu dnia), nosi aparat słuchowy.

Porusza się obecnie za pomocą wózka inwalidzkiego, należy go motywować do chodzenia o balkoniku, aby jak najszybciej wzmocnił mięśnie i poprawił swoją kondycję. Senior może samodzielnie ustawić się w pozycji wyprostowanej (lekka pomoc przy wstawaniu, chwycenie za ręce/podparcie).

NIE MA inkontynencji - Senior samodzielnie korzysta z kaczki, dużą toaletę wykonuje również samodzielnie - wymaga jedynie pomocy w przesiadaniu się na krzesełko toaletowe.
NIE MA demencji.

Wizyty fizjoterapeuty odbywają się w domu.

Senior zazwyczaj samodzielnie wykonują podstawową pielęgnację,  potrzebuje wsparcia podczas kąpieli, ubierania/rozbierania.

Małżeństwo mieszka w domu wielorodzinnym, zajmują powierzchnię ok. 150 m2. W łazience znajduje się krzesełko toaletowe, zamówiono podnośnik do wanny.
Syn mieszka w tym samym domu, w oddzielnej części mieszkaniowej.
Sklepy znajdują się w odległości spaceru.

Przebieg dnia: 8-9:00 pobudka, poranna pielęgnacja, śniadanie, 14:00 obiad, odpoczynek,  19:00 kolacja, 22:00 przygotowanie do snu.

Do dyspozycji Opiekunki oddzielna część mieszkaniowa na poddaszu 65 m2 — 2 pokoje, łazienka, kuchnia, internet, samochód (automatyczna skrzynia biegów).
Czas wolny zapewniony - do ustalenia indywidualnie na miejscu.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, gotowanie i regularne podawanie posiłków i napojów, sprzątanie, bieżące utrzymywanie czystości, pranie);
- pomoc w  wykonywaniu codziennych czynności (pomoc podczas mycia/kąpieli, ubierania/rozbierania, kontrola i pomoc Podopiecznej przy zmianie pieluch);
-towarzyszenie w życiu codziennym.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.