Opiekunka osób starszych od 11.02. Stuttgart, Wynagrodzenie 1900€/mies. na rękę!

Stawka

1 900.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Kaiserslautern , Heidelberg , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych od 11.02, 70599 Stuttgart (dzielnica Plieningen, południowa część miasta).

Opiekunka niepaląca z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1900 Euro/mies. netto ("na rękę").

Do Opieki Pan, 86 lat, 180 cm, 70 kg.
Podopieczny choruje na cukrzycę (NIE wymaga podawania insuliny), inkontynencję (nosi pieluchy i cewnik).

NIE MA demencji.
NIE MA opieki w nocy.

Senior porusza się za pomocą balkonika - potrzebuje wsparcia i stabilizacji podczas wstawania i asekuracji podczas chodzenia.

Podopieczny zazwyczaj samodzielnie wykonuje podstawową pielęgnację, potrzebuje pomocy podczas kąpieli, ubierania/rozbierania się.

1-2 x w tygodniu przychodzi Pflegedienst (dostarczanie leków i zmiana cewnika).

Do Opieki Pani, 80 lat, 165 cm, 50 kg.
Podopieczna cierpi na zawroty głowy, depresję (jest leczona farmakologicznie), częściową inkontynencję (nosi pieluchy) oraz początki spokojnej demencji (zapomina się).Z uwagi na przyjmowane leki dużo śpi w ciągu dnia.

Seniorka jest osobą MOBILNĄ - porusza się bez środków pomocniczych, sama też wstaje.

Samodzielnie wykonują podstawową pielęgnację, ubiera/rozbiera się, potrzebuje pomocy podczas kąpieli.

Seniorzy mieszkają w mieszkaniu. W łazience znajduje się krzesełko toaletowe i Badewannenlift.

Dojazd do centrum Stuttgartu autobusem lub metrem ok. 40 min.

Wygodne połączenie autobusowe do najbliższych sklepów - możliwe również skorzystanie z roweru.

Przebieg dnia: 8-8:30 pobudka, poranna pielęgnacja, 9-9:30 śniadanie, czytanie gazety, oglądanie TV, 12:00 obiad, Pani udaje się na drzemkę, Senior w tym czasie ogląda TV, 18:00-19:00 kolacja, 19:00, następnie przygotowanie Pana od snu, Pani natomiast samodzielnie kładzie się spać.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, internet, rower.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego (robienie zakupów, gotowanie i regularne podawanie posiłków i płynów, sprzątanie, bieżące utrzymywanie czystości itd.);
- pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (pomoc podczas kąpieli, ubierania/rozbierania się, zmiana pieluch, w razie potrzeby pomoc przy opróżnianiu worka na mocz);
-towarzyszenie w życiu codziennym (wspólne spożywanie posiłków, przypominanie o wzięciu lekarstw).

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.