Opiekunka od 28.12. dla Seniorki BEZ demencji, Centrum Ratyzbony, POMOC DOMOWA 5x w tyg, 1700€+PREMIA!

Stawka

1 700.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Augsburg , Heilbronn , Ingolstadt , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla Seniorki od 28.12.(przyjazd możliwy 2-3 dni później)93059 Regensburg (miasto powiatowe z liczbą mieszkańców 161 tys., Bawaria).

LEKKIE ZLECENIE!
POMOC DOMOWA na miejscu.

Opiekunka z mocno komunikatywną  znajomością języka  niemieckiego  1700 EURO / mies. netto („na rękę”) + PREMIA Noworoczna!
Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pani, lat 96, 167 cm, 70 kg.
 Seniorka cierpi na nadciśnienie tętnicze, artrozę w rękach (potrzebuje wsparcia np.przy otwieraniu butelki) oraz napięcie mięśni pleców spowodowane chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa.

NIE MA demencji.
NIE MA regularnej opieki w nocy- tylko sporadycznie, ewentualna pomoc w toalecie.

Podopieczna porusza się za pomocą rollatora - na ogół nie wymaga pomocy przy wstawaniu, w przypadku gorszej dziennej kondycji mile widziane tylko  lekkie wsparcie, np.podanie dłoni.

Seniorka potrzebuje pomocy przy kąpieli, ubieraniu/rozbieraniu się, podstawową pielęgnację wykonuje w dużej mierze samodzielnie.

Podopieczna  mieszka  sama w mieszkaniu  w bloku z windą, w centralnej części Ratyzbony.

POMOC DOMOWA przychodzi 5x w tyg. (pon.-pt.) na 5 godzin (porządki, zakupy).
Opiekunka zajmuje się gospodarstwem domowym tylko w weekendy.
Sklepy i punkty usługowe znajdują się w odległości pieszej.

Podopieczna w przeszłości prowadziła własną firmę, jest bardzo zaradna i samodzielna jak na swój wiek, chętnie słucha klasycznej muzyki lub ogląda koncerty w telewizji, lubi chodzić na spacery i do kawiarni na kawę.

Przebieg dnia Podopiecznej: pobudka 06:00, wsparcie przy porannej pielęgnacji, 7:30-8:00 śniadanie, po śniadaniu odwiedziny w firmie, czytanie lub oglądanie TV, 12:30 obiad, odpoczynek poobiedni, prywatne spotkania/odwiedziny, 18:00 kolacja, 21:30-22:00 Podopieczna kończy swój dzień /lekki wsparcie przy zmianie odzieży.

Do dyspozycji Opiekunki: pokój, oddzielna łazienka, Internet.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:

-na co dzień bieżące utrzymywanie czystości w domu, regularne podawanie posiłków i napojów, w razie potrzeby zakupy, w weekend gotowanie (z uwzględnieniem nietolerancji laktozy), pranie,  sprzątanie;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. tj.pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się, przy myciu/kąpieli;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, oglądanie telewizji, spacery itp.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.