Opiekunka od 11.03. dla 79-letniego Seniora, PIĘKNE tereny, WŁASNE piętro dla Opiekunki, 1750€+100€ PREMII!

Stawka

1 750.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Konstanz , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla spokojnego Seniora od 11.03., 72459 Albstast OT Lautlinegn (dzielnica miasta Albstadt, z liczbą mieszkańców ok.2 tys., położona 6 km od centrum, ok.47 km na południe od Tybingi, Badenia-Wirtembergia).

Opiekunka z  mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego i prawem jazdy  (automatyczna skrzynia biegów) 1750 Euro/mies. netto („na rękę”) +100 Euro PREMII Wielkanocnej!

Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pan,  79 lat, 168 cm, 58 kg.

Podopieczny cierpi na sztywność karku oraz początki spokojnej starczej demencji, nosi wkładki inkontynencyjne.

Porusza się za pomocą balkonika – na ogół wstaje samodzielnie, tylko w przypadku gorszej dziennej formy potrzebuje niewielkiej pomocy, tj.podania dłoni.

Podopieczny samodzielnie wykonuje podstawową pielęgnację oraz korzysta z toalety ( w razie gorszej kondycji może wymagać wsparcia),  potrzebuje standardowej pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu się oraz przy kąpieli (głównie motywowanie do wzięcia prysznica 2 x w tyg. i do samodzielnego umycia się w jak największym zakresie).

1-2 x w tyg. przychodzi Pflegedienst  (przygotowywanie leków).
Do Podopiecznego regularnie przychodzi również fizjoterapeuta.

Senior mieszka sam w domu, najbliższy krewny mieszka 200 km od Lautlingen. Przy schodach zamontowany jest Treppenlifter, a w łazience znajduje się krzesełko prysznicowe.
Sklepy dostępne komunikacją miejską ( 1 stacja).

Przebieg dnia Podopiecznego : pobudka ok. 7:00 – 8:00, poranna pielęgnacja, śniadanie, 12:00 obiad, odpoczynek poobiedni, 15-15:30 deser (kawa, ciasto), w razie potrzeby kolacja, ok.22:00 przygotowania do snu.

Do dyspozycji  Opiekunki WŁASNE PIĘTRO: pokój, balkon, osobna łazienka z prysznicem, Internet (instalacja nastąpi max. do 20.03.).

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki/Opiekuna będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa  domowego, tj. sprzątanie, zakupy, gotowanie i regularne podawanie posiłków i napojów (Senior bardzo mało je-mile widziane motywowanie Seniora do zjadania 3 posiłków  w ciągu dnia), pranie, prasowanie, przygotowywanie świeżych ubrań itp;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności tj. pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się, przy kąpieli,kontrola wkładek inkontynencyjnych i w razie potrzeby wsparcie w WC;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, codzienne  rozmowy (Senior bardzo lubi opowiadać o dawnych czasach i oglądać zdjęcia), spacery i wycieczki samochodowe, przypominanie o wzięciu lekarstw.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego
-prawo jazdy

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.