80 km od GUBINA! Opiekunka osób starszych od 1.07. LEKKIE zlecenie, WYNAGRODZENIE 2000€ na rękę!

Stawka

2 000.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych do mobilnego małżeństwa od 01.07 (przyjazd możliwy kilka dni później), 01968 Senftenberg (miasteczko z liczbą mieszkańców 25 tys., Brandenburgia).

BLISKO GRANICY - 80 KM OD GUBINA!

LEKKIE ZLECENIE!

Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 2000 Euro/mies. netto ("na rękę").

Do Opieki Pan, 91 lat, 180 cm, 80 kg.
Podopieczny 2 lata temu przeszedł udar (bez paraliżu), ma zaburzenia mowy oraz problemy ze wzrokiem (słabo widzi z daleka), profilaktycznie na noc ma zakładane pieluchy.
Senior samodzielnie korzysta z toalety, potrzebują wsparcia podczas mycia/kąpieli, ubierania/rozbierania się.

Do Opieki Pani, 89 lat, 180 cm, 75 kg.
Podopieczna cierpi na niewydolność nerek, skazę moczanową.
Seniorka jest nadal bardzo samodzielna - sama się myje/kąpie, ubiera/rozbiera, korzysta z toalety, fizycznie jest nadal bardzo sprawna i chętnie pomaga w obowiązkach domowych.

Seniorzy poruszają się za pomocą balkonikach - sami wstają.

NIE MA opieki w nocy.
NIE MA demencji.

1x w tyg. do Seniorów przychodzi fizjoterapeuta.

Przebieg dnia: 7:30 pobudka, poranna pielęgnacja, śniadanie, obiad, drzemka, kawa, 17:30-10:00 kolacja, oglądanie Tv, 20:15 przygotowanie do snu.

Małżeństwo mieszka w przestronnym mieszkaniu, 90 m2 na 1 piętrze. W łazience znajduje się krzesełko prysznicowe, do dyspozycji jest również wózek inwalidzki.
Córka przyjeżdża do rodziców w środy wieczorem i zostaje do piątku rano - Opiekunka wtedy nie musi zazwyczaj nic robić.

Sklepy znajdują się naprzeciwko, duże zakupy są dostarczane.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, Internet.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego (codzienne zakupy, gotowanie i regularne podawanie posiłków i napojów/smarowanie chleba, krojenie jedzenia na mniejsze kawałki Seniorowi, sprzątanie, pranie itd.);
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (pomoc podczas mycia/kąpieli, ubierania/rozbierania się);
-towarzyszenie w życiu codziennym (wspólne spożywanie posiłków, przypominanie o wzięciu lekarstw, spacery).

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.