27 km od Zgorzelca! Opiekun/Opiekunka od 15.02. dla p.Helmuta, KOMUNIKATYWNY niemiecki 1600€ na rękę!

Stawka

1 600.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Kategoria

Fizjoterapeuta , HoReCa

Lokalizacja

Berlin , Chemnitz , Dresden , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka/ Opiekun osób starszych dla Seniora od 15.02., 02929 Rothenburg/Oberlausitz(miejscowość z liczbą mieszkańców ok.4,5 tys., Saksonia).

NA GRANICY  Z POLSKĄ!
27 km od Zgorzelca, 80 km od Zielonej Góry.

Opiekunka/Opiekun z  komunikatywną znajomością języka niemieckiego i prawem jazdy  (manualna skrzynia biegów) 1600 Euro/mies. netto („na rękę”)!

Palenie możliwe na zewnątrz.

SPRAWDZONE ZLECENIE - MOŻLIWY KONTAKT  Z OPIEKUNKĄ!

Do opieki Pan Helmut, 71 lat, 175 cm, 66 kg.

Podopieczny choruje na cukrzycę, częściowa inkontynencję (nosi cewnik) oraz demencję (jest spokojny, ma problemy z pamięcią oraz znajdowaniem odpowiednich słów).

Porusza się za pomocą balkonika – zazwyczaj nie potrzebuje wsparcia podczas wstawania (jedynie  w przypadku gorszej kondycji  mile widziane podanie dłoni podczas wstawania).

NIE MA regularnej opieki w nocy – jedynie w nagłych przypadkach.

Podopieczny potrzebuje standardowej pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu się, z reguły sam się myje/kąpie.

1 x dziennie przychodzi Pflegedienst  (podawanie leków, higiena cewnika, kąpiel).

Senior mieszka sam w mieszkaniu ok. 80 m2, które znajduje się na II piętrze.
Sklepy w odległości ok. 15 min.

Przebieg dnia Podopiecznego : pobudka ok. 8:00 – 9:00, śniadanie, spacer, wspólne zakupy 12-13:00 obiad, drzemka, kawa/ciasto ok. 17-19:00 kolacja, ok. 20-22:00 przygotowanie do snu.
Senior niekiedy budzi się w środku nocy, nie ma konieczności wstawania wtedy do niego.

Mile widziana osoba empatyczna, lubiąca gotować osoba, która zabierze Seniora na wspólne zakupy i  spacer (1 raz dziennie).

Do dyspozycji  Opiekunki/Opiekuna: pokój, Internet, samochód.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki/Opiekuna będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa  domowego, tj. sprzątanie, zakupy, gotowanie i przygotowywanie posiłków, pranie, prasowanie  itp;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności tj. pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się,
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, spacery, przypominanie o wzięciu lekarstw.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego
-prawo jazdy

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.