100km od Lipska! Opiekun/Opiekunka od 30.04. do 17.05., KRÓTKIE ZLECENIE, Wynagrodzenie 1950€/mies.na rękę!

Stawka

1 950.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Berlin , Braunschweig , Bielefeld , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekun/Opiekunka osób starszych od 30.04. do 17.05., 06528 Brücken Hackpfüffel (miejscowość z liczbą mieszkańców 1 tys., położona ok.100 km na wschód od Lipska, kraj związkowy Saksonia-Anhalt ).

KRÓTKI POBYT! TYLKO 2,5 tygodnia!

Opiekun/Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1950 Euro/mies. netto ("na rękę") !

Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pani,  lat 78, 176 cm, 71 kg.

Podopieczna cierpi na cukrzycę (sama podaje sobie insulinę), niewydolność serca oraz częściową inkontynencję (nosi pieluchy).

Porusza się zazwyczaj za pomocą wózka inwalidzkiego (nie potrzebuje pomocy przy wstawaniu). Mile widziane aktywizowanie do korzystania z balkonika - seniorka obecnie pokonuje krótkie trasy z asekuracją.

Seniorka potrzebuje wsparcia podczas mycia/kąpieli, ubierania/rozbierania się.

Do opieki Pan,  lat 80, 172 cm, 75 kg.

Podopieczny choruje na Parkinsona (początkowa faza) oraz częściową inkontynencję (nosi pieluchy), zaczyna się zapominać.

Porusza się za pomocą balkonika – nie potrzebuje pomocy przy wstawaniu.

Senior potrzebuje wsparcia podczas kąpieli (mycie pleców, podanie ręcznika itp.), ubierania/rozbierania się , podstawową pielęgnację wykonuje samodzielnie.

NIE MA regularnej opieki w nocy – tylko w nagłych wypadkach.

2 x w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta i ergoterapeuta.
1 x w tygodniu przychodzi miejscowa pomoc na ok. 2 godziny, która spędza czas z Seniorami.

Podopieczni mieszkają  w domu, przy schodach  zamontowany jest Treppenlifter, łazienka wyposażona jest w krzesełko prysznicowe oraz toaletowe.

W miejscowości znajduje się mały sklep, duże zakupy są robione przez rodzinę wraz z Opiekunką 1 raz w tygodniu (sklep 2 km od domu).

Przebieg dnia Podopiecznych : 6:00-6:30 podanie tabletki Seniorowi, który samodzielnie wstaje, wykonuje poranną toaletę i wymaga jedynie pomocy przy ubieraniu, 8:00-8:15 pobudka Seniorki, poranna pielęgnacja w łóżku i ubieranie, śniadanie, 12:00 obiad, drzemka, 18:30-19:00 kolacja, 20:00 przygotowanie do snu, 21-22:00 wsparcie w WC przed snem.

Seniorzy dużo odpoczywają w ciągu dnia.

Do dyspozycji Opiekuna/Opiekunki: pokój, internet, rower, oddzielna ubikacja na piętrze.

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekuna/Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, m.in. zakupy, gotowanie, regularne podawanie posiłków i płynów, pranie, prasowanie, sprzątanie itd.;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, m.in. pomoc przy myciu/kąpieli, ubieraniu/rozbieraniu się, zmiana pieluch, 2 x w tygodniu zmiana plastra opatrunkowego i w razie potrzeby mierzenie ciśnienia Seniorce, wsparcie Seniorów przy chodzeniu po schodach;
-towarzyszenie Podopiecznym w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, spacery, rozmowy, przypominanie o wzięciu lekarstw itd.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.