Opiekunka seniorów

Opis stanowiska

Poszukujemy opiekunki ze znajomością języka niemieckiego lub francuskiego. Pacjentka bez demencji, po domu porusza się niewiele, ale czasem wychodzi na spacery. Do podopiecznej regularnie przychodzi pielęgniarka. Pani przesypia noce, ale należy zadbać o nałożenie/ zmianę wkładek higienicznych lub odpowiedniej bielizny. Brak wymagań dot. diety (choć potrawy raczej lekkie). Praca na min. dwa miesiące, możliwość stałej współpracy.

Zadania pracownika:
  • wsparcie we wstawaniu, myciu i pielęgnacji ciała, przebieraniu, zmianie bielizny/pieluchomajtek
  • gotowanie posiłków, podawanie leków, robienie najważniejszych zakupów
  • towarzyszenie w codziennych aktywnościach, np. oglądanie TV, spacery itd.
  • prace domowe, np. sprzątanie, pranie, prasowanie, wynoszenie śmieci itd.

Wymagania

Poszukujemy osoby z dużym doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi i komunikatywną znajomością języka niemieckiego lub francuskiego.

Nasza oferta

  • Zatrudnienie w oparciu o niemiecką umowę o pracę.
  • Ubezpieczenie zdrowotne wyłącznie w niemieckiej kasie chorych.
  • Składki emerytalne, rentowe, pielęgnacyjne, wypadkowe do Deutsche Rentenversicherung (w Niemczech).
  • Zwrot kosztów podróży, darmowy transfer z dworca autokarowego lub DB do miejsca pracy i z miejsca pracy do miejsca odjazdu.
  • Całodobowa pomoc koordynatora na miejscu pracy.
  • Czas wolny oraz dostęp do Internetu.