Opiekunka osób starszych | podstawowy lub komunikatywny niemiecki

Lokalizacja

Niemcy , Düren , Aachen , Szwajcaria

Opis stanowiska

Poszukujemy opiekunki dla pacjentki przed 90 r.ż. Pani cierpi na demencję, inkontynencję, osłabienie, porusza się z pomocą opiekunki. Pani mieszka sama, jest spokojna, nie wstaje w nocy, może jeść miękkie posiłki. Kilka razy w tygodniu przychodzi pielęgniarka. Praca w Niemczech, niedaleko granicy belgijskiej.

Zadania opiekunki:

  • wsparcie pacjentki w codziennym funkcjonowaniu: higiena i pielęgnacja ciała, przebieranie, podawanie leków
  • robienie podstawowych zakupów, gotowanie
  • prace związane z utrzymaniem porządku w domu, np. pranie, sprzątanie, zmiana pościeli, mycie okien, wynoszenie śmieci itd.

Szczegółowy plan pracy ustalany jest z koordynatorem.

Wymagania

Wymagamy doświadczenia w opiece nad seniorami oraz komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, a także gotowości do podjęcia zatrudnienia na co najmniej dwa miesiące.

Nasza oferta

  • Zatrudnienie w oparciu o niemiecką umowę o pracę.
  • Ubezpieczenie zdrowotne wyłącznie w niemieckiej kasie chorych.
  • Składki emerytalne, rentowe, pielęgnacyjne, wypadkowe (Deutsche Rentenversicherung).
  • Zwrot kosztów podróży za okazaniem faktury.
  • Darmowy transfer z dworca autokarowego lub DB do miejsca pracy i z miejsca pracy do miejsca odjazdu.
  • Bezpłatne zakwaterowanie z dostępem do Internetu i czas wolny.