Opiekunka osób starszych od 15.06., KOMUNIKATYWNY niemiecki 1900€ na rękę!

Stawka

1 900.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych do mobilnego małżeństwa od 15.06. (przyjazd możliwy kilka dni później), 78052 Villingen-Schwenningen OT Rietheim (dzielnica miasta Villingen-Schwenningen położona 4,5 km od centrum, ok. 55 km od Singen, niedaleko granicy ze Szwajcarią, Badenia-Wirtembergia).

Niepaląca Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1900 Euro/mies. netto ("na rękę").

Do Opieki Pan, 88 lat, 172 cm, 52 kg.
Podopieczny ma wszczepiony rozrusznik serca, częściową inkontynencję (profilaktycznie nosi pieluchy), początki spokojnej demencji (zapomina się, miewa problemy ze znalezieniem odpowiednich słów).

Jest osobą mobilną porusza się bez środków pomocniczych - sam wstaje.

Do Opieki Pani, 86 lat, 172 cm, 41 kg.
Podopieczna cierpi na niewydolność serca, ma średnie problemy ze wzrokiem.

Porusza się za pomocą balkonika - sama wstaje, jedynie w przypadku gorszego samopoczucia mile widziane niewielkie wsparcie, podanie dłoni (na zewnątrz, na dłuższych dystansach dla komfortu korzysta z wózka inwalidzkiego).

NIE MA inkontynencji - Podopieczna samodzielnie korzysta z WC.

Seniorzy zazwyczaj samodzielnie wykonują podstawową pielęgnację i korzystają z toalety, potrzebują pomocy podczas kąpieli, ubierania/rozbierania.

Przebieg dnia: 7-8:00 pobudka, samodzielna poranna pielęgnacja, śniadanie, 12-13:00 obiad, drzemka, kawa/ciasto wg potrzeby, 17-18:00 kolacja, ok. 22:00 Seniorzy samodzielnie kładą się spać.

Seniorzy mieszkają w domu z ogrodem ( w razie potrzeby przychodzi ogrodnik). W łazience znajduje się krzesełko prysznicowe.
Córka mieszka 10 min pieszo od rodziców.
Sklepy znajdują się w odległości ok. 3 km - zakupy robi zięć, Opiekunka może oczywiście jeździć z nim na zakupy
1x w tyg.po dzielnicy jeździ sklep mobilny.

Do dyspozycji Opiekunki– własny pokój, oddzielne WC, oddzielny prysznic w części piwnicznej, internet, rower, samochód (automatyczna skrzynia biegów).

Czas wolny zapewniony - do ustalenia indywidualnie na miejscu.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie domu (gotowanie z uwzgednieniem nietoleracji laktozy przez Podopieczną, sprzątanie, pranie, prasowanie);
- pomoc w wykonywaniu codziennych czynności (pomoc podczas kąpieli, ubierania/rozbierania się);
-towarzyszenie w życiu codziennym (wspólne spożywanie posiłków, przypominanie o wzięciu lekarstw, spacery itp.).

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.