Opiekunka osób starszych od 11.04. do 1.05., HESJA, Własne piętro dla Opiekunki! Wynagrodzenie 1950€/mies. na rękę!

Stawka

1 950.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Duisburg , Berlin , Duisburg , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla sympatycznego małżeństwa od 11.04. do 1.05., 34399 Wesertal (Hesja, miasteczko położone ok. 39 km. od Kassel, z liczbą mieszkańców ok. 5 tys.).

ODDZIELNE MIESZKANIE DLA OPIEKUNKI!

Wymagane referencje.

Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1950 Euro/mies. netto („na rękę”).

Do opieki Pan 89 lat, 170 cm, 64 kg.
Senior cierpi na osłabienie związane z wiekiem, częściową inkontynencje (nosi pieluchy oraz cewnik) oraz artrozę barku. Ma nietolerancję lakotozy i skłonności do atopowego zapalenia skóry.
Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego – potrzebuje niewielkiego wsparcia podczas wstawania – podania ręki/stabilizacji.

NIE MA demencji.

Podopieczny potrzebuje pomocy przy ubieraniu/rozbieraniu się oraz przy myciu/kąpieli (raz dziennie również golenie), przy wsparciu Opiekunki korzysta z toalety.

Do opieki Pani, 88 lat, 160 cm, 75 kg.
Podopieczna cierpi osłabienie związane z wiekiem, częściową inkontynencję (nosi wkładki, na ogół samodzielnie korzysta z toalety), bardzo słaby słuch i jaskrę.
Porusza się za pomocą balkonika – sama wstaje, w przypadku gorszej kondycji może wymagać niewielkiego wsparcia podczas wstawania.

Potrzebuje pomocy przy ubieraniu / rozbieraniu się oraz kąpieli, podstawową pielęgnację i toaletę wykonuje z reguły samodzielnie .

Do seniorów 2 x dziennie przychodzi Pflegedienst – zakładanie rajstop uciskowych Seniorce, oraz pielęgnacja i kąpiel Serniora podczas dnia wolnego Opiekunki.

Przebieg dnia: Podopieczna wstaje ok. 6:00 i przygotowuje śniadanie, Senior wstaje ok. 8:30, poranna pielęgnacja, 12:00 jest dostarczany obiad, 15:00 drzemka, kawa, 18:00 kolacja, przygotowanie do snu, oglądanie TV, 21:45-22:00 Seniorzy kładą się spać.

Państwo mieszkają w zadbanym domu. W łazience znajduje się krzesełko prysznicowe.
Zakupy robi zazwyczaj syn Podopiecznych, Opiekunka może uczestniczyć lub zrobić listę zakupów. Podopieczni 4-5 razy w tygodniu mają dostarczany obiad w formie cateringu.

Podopieczni cenią sobie spokój i własną przestrzeń.

Do dyspozycji Opiekunki własne mieszkanie z balkonem na 1 piętrze: salon, sypialnia, kuchnia, łazienka, Internet.

Czas wolny zapewniony – 1 dzień wolny w tygodniu.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, tj. gotowanie głównie dla siebie i w dni bez cateringu dla Seniorów, regularne podawanie posiłków i napojów, sprzątanie, pranie, prasowanie, bieżące utrzymywanie czystości;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj. pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu się oraz pomoc przy kąpieli, zmiana pieluch, wsparcie w WC, zakrapianie oczu Seniorce, opróżnianie worka od cewnika;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, spacery, przypominanie o wzięciu leków.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.