Opiekunka osób starszych, ELASTYCZNY termin rozpoczęcia zlecenia, BEZ pieluch, BEZ opieki w nocy, 1800€/mies.na rękę!

Stawka

1 800.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Baden-Baden , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla sympatycznego małżeństwa, przyjazd możliwy między 22.03. a 02.05., 77694 Kehl (Badenia-Wirtembergia, miasteczko z liczbą mieszkańców ok.35 tys.,  położone przy granicy z Francją, ok. 83 km od Fryburga).

Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1800 Euro/mies. netto („na rękę”).

Do opieki Pan 82 lata, 186 cm, 68 kg.
Senior cierpi na początki spokojnej demencji (zapomina się, miewa problemy ze znalezieniem odpowiednich słów), ma problemy ze wzrokiem (widzi na jedno oko w 10%).

Jest osobą mobilną - porusza się bez środków pomocniczych. Podopieczny jest nadal bardzo samodzielny - sam wykonuje podstawową pielęgnację/myje się, ubiera/rozbiera, korzysta z toalety.

Senior lubi chodzić na spacery, pracować w ogrodzie. Nadal wiele rzeczy w domu wykonuje samodzielnie np. nakrywa stół do śniadania.

NIE MA inkontynencji.
NIE MA opieki w nocy.

Do opieki Pani, 82 lata, 165 cm, 65 kg.
Podopieczna ma wszczepiony rozrusznik serca, przyjmuje leki rozrzedzające krew, doznała złamania miednicy i łokcia (końcówka rekonwalescencji, na tą chwilę Podopieczna odczuwa jeszcze ból przy siedzeniu dlatego najwygodniej jest jej w pozycji stojącej, leżącej lub podczas chodzenia). Seniorka dużo odpoczywa w ciągu dnia.

Porusza się za pomocą balkonika – wymaga niewielkiego wsparcia podczas wstawania, podania dłoni.

NIE MA demencji.

Podopieczna potrzebuje pomocy przy kąpieli, ubieraniu/rozbieraniu się, samodzielnie wykonuje podstawową pielęgnacje oraz korzysta z toalety.

Przebieg dnia: pobudka 7:30-8:30, poranna pielęgnacja, śniadanie, 12:00 obiad, drzemka, kawa/ciasto, 18:30 kolacja, 20:30-21:00 przygotowanie do snu.

Seniorzy mieszkają w zadbanym domu z ogrodem.
Sklepy w odległości spaceru (5 dużych marketów), większe zakupy mogą być od czasu do czasu robione przez znajomych seniorów.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, oddzielna toaleta, internet.

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, tj. zakupy, gotowanie i regularne podawane posiłków i płynów, sprzątanie, pranie, prasowanie, bieżące utrzymywanie czystości;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj. pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu się oraz pomoc przy kąpieli;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, spacery, przypominanie o wzięciu leków.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.