Opiekunka od 30.09. dla Seniora BEZ demencji, ZASTĘPSTWO na 6 tyg., Spokojne miejsce, oddzielna łazienka, czas wolny

Lokalizacja

Berlin , Erfurt , Bielefeld , Niemcy

Opis stanowiska

OPIEKUNKA osób starszych dla spokojnego i sympatycznego Seniora, p. Manfreda od 30.09. , 31339 Sehnde (Dolna Saksonia, miasto położone 18 km od Hannoweru).

ZASTĘPSTWO NA 6 TYGODNI!

Opiekunka z mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1600 Euro / mies. netto („na rękę”).

LEKKIE ZLECENIE!
STAŁE I SPRAWDZONE MIEJSCE – możliwy kontakt ze stałą Opiekunką.

BARDZO DOBRE WARUNKI MIESZKANIOWE!

Do opieki Pan Manfred, 88 lat, 180 cm, 75 kg. Pflegegrad: 2.

Senior cierpi na nadciśnienie.
Porusza się za pomocą rollatora.
W przeszłości przeszedł lekki udar – bez paraliżu. Nosi aparat słuchowy.
Cierpi na częściową inkotynencję (nosi pampersy, które  z reguły zmienia sobie samodzielnie – ewentualnie z drobną pomocą Opiekunki).

Pan Manfred jest bardzo samodzielny, jednak ze względu na swój postępujący wiek potrzebuje już osoby, która będzie jej towarzyszyć w życiu codziennym i pomoże w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Podopieczny stara się wykonywać dużo czynności SAMODZIELNIE.
Samodzielnie wykonuje podstawową pielęgnację i toaletę, samodzielnie również się kąpie (łazienka wyposażona w krzesełko prysznicowe i toaletowe).

Potrzebuje jedynie drobnego wsparcia przy ubieraniu/rozbieraniu się.

Nie ma demencji.
Nie ma transferowania.
Nie ma opieki w nocy.

Pan 1x w tygodniu uczęszcza do klubu Seniora – dodatkowy czas wolny dla Opiekunki.

Przebieg dnia  Podopiecznego: pobudka ok. 9:00, poranna pielęgnacja, śniadanie, 13:00 obiad, drzemka, 18-19:00 kolacja (p.Manfred przygotowuje sobie samodzielnie posiłek), ok. 20-21:00 Senior chodzi samodzielnie spać.

Senior mieszka sam w zadbanym domu jednorodzinnym z ogrodem.
Sklepy i punkty usługowe w pobliżu.

Bardzo spokojny, otwarty i miły Pan, lubiany w sąsiedztwie. Obok Seniora mieszka jedna z córek, która posiada kota i od czasu do czasu odwiedza swojego tatę. Miła i kulturalna rodzina. Druga z córek jest prawniczką i mieszka na co dzień w Hamburgu.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój + pokój dzienny, WŁASNA ŁAZIENKA, Internet, własny taras na poddaszu, rower.

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie domu, tj. robienie zakupów, gotowanie, bieżące utrzymywanie czystości, pranie, prasowanie;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj. drobna pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się;
-towarzyszenie w życiu codziennym, wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, wspólne oglądanie TV, spacery.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.