Opiekunka od 17.05. dla p.Elisabeth, BEZ opieki w nocy, oddzielna łazienka, 1600€ +100€ PREMII!

Lokalizacja

Bonn , Berlin , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla p.Elisabeth od 17.05., długość pobytu min. 6 tygodni, 61476  Kronberg im Taunus (Hesja, malownicze miasteczko położone w historycznej okolicy, ok. 18 km od Frankfurtu nad Menem).

Stałe sprawdzone miejsce.

Opiekunka niepaląca z  mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1600 Euro/mc na rękę + 100 Euro PREMII!

Do opieki Pani Elisabeth, 82 lat, 158 cm, 47 kg.
Seniorka przeszła dwa mikroudary, ostatni w grudniu, przez co jest osłabiona. Podopieczna cierpi dodatkowo na choroby układu krążenia (migotanie przedsionków), częściową inkontynencję (pampersy) oraz  problemy z nerkami.

Podopieczna ma początki demencji ( zapomina się, od czasu do czasu traci orientację poza domem). Opiekunka powinna być raczej spokojna i nienachalna, ponieważ seniorka ceni sobie swoją własną przestrzeń.

Seniorka po domu porusza się samodzielnie ale bardzo powoli, w swoim tempie - w razie potrzeby do dyspozycji jest balkonik i wózek.

1 x dziennie przychodzi Pflegedienst  (przygotowanie i podawanie leków).
2 x w tygodniu przychodzi logopeda i 2x w tyg.fizjoterapeuta.

Nie ma opieki w nocy.
Nie ma transferowania.

Podopieczna potrzebuje pomocy i wsparcia  przy ubieraniu/rozbieraniu się oraz pomocy przy myciu/kąpieli (Podopieczna wymaga pomocy przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny, w wannie znajduje się krzesełko kąpielowe).

Podopieczna mieszka sama w domu szeregowym. Córka mieszka 30 min. od miejsca zamieszkania seniorki.

Sklepy znajdują się w odległości 2 km – dojazd możliwy autobusem. Zakupy w dużych ilościach są dostarczane do domu, a drobne zakupy mogą być zrobione przez Opiekunkę. Rodzina ma kupony taksówkowe, Opiekunka może na przykład zabrać Seniorkę do fryzjera lub na wycieczkę do miasta.

Do dyspozycji Opiekunki: oddzielna część mieszkalna znajdująca się na najniższym poziomie, własna łazienka, internet.

Przebieg dnia:
7:00  przychodzi personel medyczny podać leki, 8:30 śniadanie, po śniadaniu mile widziane aktywności np. wyjście do miasta na spacer lub do fryzjera, ok. godz. 13:00 obiad, później drzemka, 15:00 kawa, mile widziane od czasu do czasu ciasto przygotowane przez Opiekunkę,  następnie Seniorka spędza czas w salonie lub sypialni, 18:00 kolacja, 19:00 Seniorka rozmawia przez tel z krewnymi leżąc już w łóżku,  ok. 20:00 Podopieczna zasypia.  Opiekunka zamykając dom udaje się na odpoczynek.

Czas wolny zapewniony

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego  (w razie potrzeby robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie, bieżące utrzymywanie czystości itd.);
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj.pomoc ubieraniu i rozbieraniu się, pomoc przy kąpieli itp.
-towarzyszenie w życiu codziennym, wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, spacery.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.