Opiekunka od 15.12. dla 84-letniej MOBILNEJ p.Gunduli, ZASTĘPSTWO, 1600€+200€ PREMII na Święta!

Kategoria

Opieka

Lokalizacja

Berlin , Düsseldorf , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla mobilnej Seniorki p. Jutty od 15.12., 68723 Schwetzingen (Badenia-Wirtembergia, miasto z liczbą mieszkańców ok. 22 tys., położone ok. 10 km. od Heidelbergu).

Opiekunka niepaląca z dobrą znajomością języka niemieckiego 1600 Euro/mies. netto („na rękę”) +200 Euro PREMII Świątecznej!

STAŁE I SPRAWDZONE MIEJSCE – MOŻLIWY KONTAKT Z OBECNĄ OPIEKUNKĄ, KTÓRA WRACA NA MIEJSCE.

Do opieki Pani Jutta, 84 lata, 156 cm, 62 kg.

Podopieczna cierpi na demencję oraz osłabienie związane z wiekiem (zapomina się, miewa problemy z pamięcią, bywa czasem zdezorientowana – mile widziana osoba empatyczna i cierpliwa, która wesprze Seniorkę w życiu codziennym).
Pani Jutta lubi czasem pobyć sama ze sobą, ceni sobie spokój, ma swoje przyzwyczajenia jeśli chodzi o tryb i harmonogram dnia.
Nie wymaga dużej atencji  ze strony Opiekunki - kiedy czegoś potrzebuje wówczas zwraca się do Opiekunki o pomoc.

Pani Jutta jest osoba MOBILNĄ - w domu porusza się samodzielnie, bez środków pomocniczych, na zewnątrz podczas spacerów dla bezpieczeństwa i komfortu korzysta  z rolatora.

Podopieczna samodzielnie wykonuje podstawowe codzienne czynności, takie jak ubieranie/rozbieranie się, mycie/kąpanie czy korzystanie z toalety,  potrzebuje jedynie np.przygotowania czystych ubrań, które ma założyć danego dnia i ewentualnie przypomnienia  o  wykonywaniu ww czynności.

Nie ma inkontynencji (pampersów).
Nie ma opieki w nocy.

Hobby Podopiecznej to: gry planszowe, robótki ręczne, rozwiązywanie krzyżówek.

Pani Jutta mieszka w zadbanym domu wielorodzinnym (Zweifamilienhaus)
Seniorka zajmuje część mieszkaniową na parterze. Na 1 piętrze mieszka córka Podopiecznej.
Opiekunka zajmuje 2 piętro.
Miła i kulturalna rodzina, stawiająca na relacje partnerskie z Opiekunką. Seniorka posiada sympatycznego, małego psa rasy Hawańczyk (16 lat).

Córka Podopiecznej jest bardzo uczynna i chętnie zabiera  Opiekunkę 1x w tyg. na większe zakupy.

Sklepy i punkty usługowe w odległości ok. 10 min.

Przebieg dnia: pobudka ok. 8.00, poranna pielęgnacja, śniadanie, przy dobrej pogodzie mile widziany krótki spacer z Seniorką, 12:00 obiad, drzemka, 18:00 kolacja, Pani Jutta z reguły ok. 20:00 chodzi spać.
W piątki Seniorka o godz. 17:00 odwiedza Córkę w jej części mieszkalnej.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, własna łazienka, Internet, TV, rower.

Czas wolny zapewniony  - 2 godz. dziennie.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego Podopiecznej, tj. bieżące utrzymywanie czystości w domu, w razie potrzeby robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie;
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, oglądanie telewizji, krótkie spacery, granie w gry planszowe, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich i podczas wykonywania codziennych czynności.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.