Opiekunka o 15.09. dla emerytowanego doktora, KOMUNIKATYWNY niemiecki, POMOC DOMOWA na miejscu, DOBRE ZLECENIE

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych dla miłego Seniora p. Manfreda, emerytowanego doktora p. Manfreda od 15.09.,  90480 Nürnberg (Bawaria), ZASTĘPSTWO!

STAŁE I SPRAWDZONE MIEJSCE  – możliwy kontakt z obecną Opiekunką.

LEKKIE ZLECENIE!

Opiekunka z  komunikatywną znajomością języka niemieckiego i PRAWEM JAZDY (manualna skrzynia biegów) 1500 Euro/mc netto ("na rękę").

Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pan Manfred, 75 lat, 175 cm, ok. 80 kg.

Senior miał w przeszłości udar (fizycznie całkowicie sprawny, ma pewne problemy z wymową, mówi powoli i czasem niewyraźnie).
Pan Manfred z reguły porusza się samodzielnie, podczas  spacerów na zewnątrz korzysta z rolatora (balkonika) - przy wstawaniu jedynie mile widziana asekuracja / podanie dłoni Podopiecznemu.

Senior posługuje się również językiem angielskim.

Nie ma inkontynencji.
Nie ma transferowania.
Nie ma demencji.

Pan Manfred potrzebuje standardowej pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu się. Podstawową pielęgnację wykonuje powoli, w swoim tempie ale samodzielnie, w zależności od dziennej formy wymaga ewentualnie, drobnej pomocy przy kąpieli np. podanie ręcznika / żelu do kąpieli itp.

2x w tygodniu  do domu Podopiecznego przychodzi Pomoc Domowa (sprzątanie, gotowanie).

2x w tygodniu Senior uczęszcza na fizjoterapię (każda wizyta trwa ok. półtora h).

Przebieg dnia: Senior wstaje ok. 8-9:00, zaczyna dzień poranną pielęgnacją i śniadaniem następnie lubi spędzać czas w ogrodzie, przy dobrej pogodzie zalecany spacer w ramach aktywizacji Seniora i podtrzymania kondycji, 12:30 obiad, drzemka, 18:30 kolacja, TV, po 21:00 Podopieczny chodzi spać.

Senior mieszka sam w domu wolnostojącym z zadbanym ogrodem i tarasem (bardzo dobre warunki mieszkaniowe). Łazienka Podopiecznego wyposażona jest w krzesełko prysznicowe oraz krzesełko toaletowe.

Jeden z synów – doktor stomatologii, mieszka w Norymberdze, drugi mieszka w Szwajcarii. Bardzo miła, kulturalna i sympatyczna rodzina.
Sklepy oraz punkty usługowe w pobliżu.

Senior uwielbia w weekendy odwiedzać ciekawe  miejsca w okolicy, np. muzea, zabytki, restauracje. Jego hobby to także gra w szachy.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, Internetosobny prysznic, samochód, rower.
Czas wolny zapewniony : 2 wolne popołudnia w tygodniu.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-bieżące utrzymywanie czystości w domu, zakupy, gotowanie, pranie, prasowanie;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj. pomoc przy ubieraniu się, rozbieraniu, ewentualna pomoc przy myciu/kąpieli, kremowanie pleców;
-towarzyszenie w życiu codziennym , np.wspólne spożywanie posiłków, spacery, rozmowy, wspólne oglądanie TV, przypominanie o wzięciu leków, towarzyszenie podczas rutynowych wizytach lekarskich, wycieczki samochodowe.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

- komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.