Opiekunka do starszego małżeństwa w okolicy Strasburga - 2100 euro netto/mc

Lokalizacja

Strasburg , Francja

Opis stanowiska

Oboje podopieczni są osobami przed 90 rokiem życia. Starsza pani cierpi na chorobę Alzheimera w stopniu średnio zaawansowanym, bez pobudzenia. Ma nietrzymanie moczu, jest na stałe pieluchowana. Porusza się przy chodziku. Potrzebuje wsparcia przy myciu, pomocy w ubieraniu. Lubi czytać i oglądać telewizję. Trzeba mobilizować ją do spacerów.
Starszy pan jest osobą w pełni sprawną fizycznie i intelektualnie. Cierpi na cukrzycę II typu - trzeba kontrolować u niego glikemię przez pomiary cukru we krwi glukometrem.

Do zadań opiekunki należeć będzie:
- pomoc podopiecznej w codziennym życiu (w myciu, przy ubieraniu, zmiana pieluch), jej aktywizacja poprzez rozmowy, spacery, wspólne zajęcia
- pomiary stężenia glukozy we krwi u starszego pana (rano i wieczorem)
- przygotowywanie trzech posiłków dziennie
- sprzątanie, pranie, prasowanie
- okazjonalne zakupy w razie potrzeby (raz w tygodniu zakupy zamawiane są z dostawą do domu przez rodzinę)
- jeśli pogoda dopisuje, przejażdżki z podopiecznymi po okolicy, spacery

Rozpoczęcie pracy: 20 grudnia 2023

Wymagania

Zapraszamy osobę:
- z czynnym prawem jazdy kat. B
- ze znajomością języka francuskiego w stopniu co najmniej średnim
- doświadczeniem w opiece (mile widziane również nad członkiem rodziny)
- empatyczną, życzliwą i troskliwą

Nasza oferta

Oferujemy:
- kontrakt 2-miesięczny z możliwością przedłużenia i pracy na zmiany
- oficjalne zatrudnienie z ubezpieczeniem
- bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie
- organizację i opłacenie przejazdu w obie strony
- stałą opiekę polskiego koordynatora
- wynagrodzenie 2100 euro netto miesięcznie + premia świąteczna 200 euro