Opiekunka do starszego małżeństwa - okolice Miluzy, 1600 euro netto/mc

Stawka

1 600.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Wymiar pracy

Pełny etat

Lokalizacja

Francja

Opis stanowiska

Mała miejscowość w pobliżu Miluzy (Alzacja).

Podopieczna: 92 lata, 162 cm, 56 kg, artroza (bóle), niedoczynność tarczycy. Porusza się samodzielnie o lasce lub balkoniku. Bez śladów demencji, w pełni sprawna intelektualnie. Sama spożywa posiłki, bez diety. Ma nietrzymanie moczu, jest pieluchowana. Wybudza się w nocy. Nie ma obowiązku opieki w nocy. Ma łóżko medyczne, wstaje z niewielką pomocą. Wymaga asysty przy kąpieli i codziennej higienie.

Obowiązki opiekunki względem pani:
- zmiana pieluch, kąpiel raz w tygodniu, pomoc przy codziennym podmywaniu, pomoc przy ubieraniu
- towarzyszenie, rozmowy
- przygotowywanie 3 posiłków dziennie

Podopieczny (mąż): 94 lata, 165 cm, 100 kg. W pełni sprawny intelektualnie, bez oznak demencji. Ma problemy z sercem, niedowidzi, niedosłyszy, trudno mu chodzić (łapie zadyszkę), ma trudności w komunikacji z uwagi na problemy ze słuchem i problemy z czytaniem z uwagi na niedowidzenie (degeneracja siatkówki). Porusza się wolno przy pomocy 2 kuli lub chodzika.
Rozpoznaje osoby, miejsca i ma orientację czasową. Sam spożywa posiłki, niekiedy potrzebuje pomocy np. przy pocięciu mięsa. Noce przesypia bez perturbacji, sam wstaje. Sam się myje, ale trzeba mu przy tym asystować.

Obowiązki opiekunki wobec pana:
- raz w tygodniu pomoc przy kąpieli, asysta przy codziennym podmywaniu, pomoc przy ubieraniu
- asysta przy spacerach wokół domu

Ponadto do obowiązków należy utrzymanie w czystości pomieszczeń użytkowanych na co dzień. Zakupy robi córka podopiecznych raz w tygodniu, wraz z opiekunką. W razie potrzeby jest możliwość wyjścia po drobne zakupy do sklepu oddalonego o 1 km od domu.

Dom: 90 m2 z ogrodem (bez prac w ogrodzie). Piękna okolica, widok na góry. Do Miluzy jeździ autobus - można skorzystać w wolnym czasie. Do dyspozycji jest rower.

Czas wolny – 2-3h codziennie

Wymagania

- znajomość języka francuskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym
- doświadczenie w opiece nad osobą z ograniczoną możliwością poruszania się (również nad członkiem rodziny)
- empatia, życzliwość i troskliwość w relacji z podopiecznymi

Nasza oferta

Oferujemy:
- kontrakt 2-miesięczny, lub dłuższy, z możliwością powrotu do podopiecznych po okresie przerwy
- legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem
- zamieszkanie i wyżywienie na koszt klienta
- wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenie
- organizację i opłacenie przejazdu w obie strony
- stałą opiekę polskiego koordynatora