Opiekunka dla MOBILNEGO małżeństwa, Termin przyjazdu elastyczny, 1800€ na rękę! dla Opiekunki własna część domu

Lokalizacja

Bonn , Berlin , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekunka osób starszych przyjazd możliwy między 17-31.05., 71540 Murrhardt OT Kirchenkirnberg (nieduże miasto z liczbą ludności ok.13,5 tys., położone 50 km od Stuttgartu).

Opiekunka z mocno komunikatywną/dobrą znajomością języka niemieckiego oraz PRAWEM JAZDY (manualna skrzynia biegów) 1800 Euro/mies. netto ("na rękę")!

Palenie możliwe na zewnątrz.

LEKKIE zlecenie.

Do opieki Pan, 86 lat, 160 cm, 75 kg.
Podopieczny cierpi na nadciśnienie, raka kości, spokojną starczą demencję (zapomina się, czasami brakuje mu słów, których chce użyć)  oraz problemy ze słuchem.

Senior jest osobą MOBILNĄ (porusza się samodzielnie bez środków pomocniczych).

NIE MA inkontynencji.
NIE MA wstawania w nocy.

Senior lubi czytać gazety, rozwiązywać krzyżówki.

Do opieki Pani, 87 lat, 160 cm, 73 kg.
Podopieczna cierpi na cukrzycę (przyjmuje leki), spokojną starczą demencję (zapomina się)  oraz zwyrodnienie plamki żółtej oka ( ma duże problemy ze wzrokiem, po domu orientuje się bez problemu).

Seniorka jest osobą MOBILNĄ (porusza się samodzielnie bez środków pomocniczych).

Seniorka w ciągu dnia dużo odpoczywa.

Oboje Seniorzy są bardzo SAMODZIELNI  - samodzielnie korzystają z toalety, wykonują poranną pielęgnację, ubierają się i rozbierają, wymagają jedynie wsparcia podczas kąpieli i instruktażu podczas wykonywania codziennych czynności.

Podopieczni mieszkają sami  w domu jednorodzinnym z ogrodem. W łazience znajduje się krzesełko prysznicowe.

Przebieg dnia : 6:00-8:00 ubieranie się, poranna toaleta – wykonywane samodzielnie przez Podopiecznych, śniadanie, 12:00 obiad, odpoczynek poobiedni, 17:00-18:00, kolacja, 21-22:00 Podopieczni samodzielnie kładą się spać.

Do dyspozycji Opiekunki: własna część mieszkalna (2 pokoje, 2 balkony) , oddzielna łazienka, internet, dostęp do ogrodu.
Do dyspozycji jest również samochód, który wykorzystywany jest podczas zakupów. Opiekunka może używać go również w trakcie czasu wolnego i zrobić sobie  wycieczkę  po pobliskich miastach – najbliższe oddalone jest 6 km od miejsca zamieszkania seniorów.

Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, tj. sprzątanie, zakupy,  gotowanie i przygotowywanie posiłków z uwzględnieniem NIETOLERANCJI RYB w przypadku Seniorki, pranie, prasowanie itd.;
-pomoc/wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności, głównie takich jak mycie/kąpiel, instruowanie w razie potrzeby, jakie czynności należy  wykonać np. dziś trzeba wziąć prysznic;
-towarzyszenie w życiu codziennym , np. wspólne spożywanie posiłków, wspólne oglądanie TV, przypominanie o wzięciu leków itp.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego
-prawo jazdy

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.