Opiekun osób starszych, Niemcy

Kategoria

Opieka

Lokalizacja

Aachen , Alsdorf , Dortmund , Niemcy

Opis stanowiska

Poszukujemy opiekuna dla pacjenta z inkontynencją, parkinsonem i kłopotami z pamięcią. Podopieczny jest mało mobilny, ale wstaje samodzielnie. W niektórych czynnościach pielęgnacyjnych pomaga pielęgniarka. Pacjent spożywa lekkostrawne posiłki. (Okolice Aachen).

Do zadań opiekuna będzie należało wykonywanie obowiązków domowych, takich jak utrzymanie porządku, pranie, robienie zakupów czy gotowanie i podawanie posiłków oraz organizacja czasu pacjenta, a także pomoc w przebieraniu, myciu, zmianie bielizny, podawanie leków. Szczegółowe informacje (po polsku) u koordynatora.

Wymagania

Wymagamy doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku (opieka), a także podstawowej lub komunikatywnej znajomości niemieckiego.

Nasza oferta

  • Zatrudnienie w oparciu o niemiecką umowę o pracę.
  • Ubezpieczenie zdrowotne wyłącznie w niemieckiej kasie chorych.
  • Składki emerytalne, rentowe, pielęgnacyjne, wypadkowe, bezrobotne w Deutsche Rentenversicherung.
  • Zwrot kosztów podróży, darmowy transfer z dworca autokarowego lub DB do miejsca pracy i z miejsca pracy do miejsca odjazdu.
  • Bezpłatne zakwaterowanie z dostępem do Internetu.
  • Wsparcie koordynatora i ustalony czas wolny.