Opiekun od 1.07. dla p.Wolfganga, KOMUNIKATYWNY niemiecki 1600€ na rękę! ok.Stuttgartu

Lokalizacja

Ditzingen , Konstanz , Niemcy

Opis stanowiska

Opiekun osób starszych  od 1.07., 71254 Ditzigen (nieduże miasto położone  16 km od Stuttgartu, Badenia-Wirtembergia).

Opiekun z  komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1600 EURO / mies. netto („na rękę”).

Palenie papierosów możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pan Wolfgang, 82 lata, 175 cm, ok.100 kg.
Podopieczny cierpi samotność, choroby układu krążenia (zaburzenie rytmu serca, jest po zawale) częściową inkontynencję (wkładki inkontynencji, kaczka sanitarna na noc) oraz demencję (bywa czasami słownie nieprzyjemny - mile widziana osoba z doświadczeniem, która będzie ignorować słowa Podopiecznego).
Nosi aparat słuchowy.

Porusza się za pomocą balkonika, do dyspozycji ma również wózek - w razie potrzeby może potrzebować wsparcia podczas wstawania i poruszania się.

NIE ma regularnej pomocy w nocy - może wystąpić sporadycznie, gdy Podopieczny będzie niespokojny.

Hobby Podopiecznego to czytanie, kwiaty, spacery i muzyka.

Pflegedienst przychodzi 2x w tyg. (dostarczanie i przygotowywanie leków).

Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym, ok.200 m2.
W łazience znajduje się Badewannelifter, krzesełko prysznicowe, a przy schodach zamontowany jest Treppenlift.
Sklepy i punkty usługowe znajdują się w odległości 10 min. pieszo.

Do dyspozycji Opiekuna: pokój, radio, Internet.

Czas wolny zapewniony: 2-3 godziny dziennie po obiedzie.

Do obowiązków Opiekuna będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego , tj. robienie zakupów, gotowanie, bieżące utrzymywanie czystości, pranie, prasowanie, podlewanie kwiatów itp.;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj.pomoc przy myciu/kąpieli, pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu się, zakładanie i zdejmowanie rajstop uciskowych;
-towarzyszenie Podopiecznemu w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy,  przypominanie o wzięciu leków, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.