BLISKO!Opiekun/Opiekunka od 4.04. dla 71-letniego Seniora, 27km od Zgorzelca! Wynagrodzenie1650€ na rękę!

Stawka

1 650.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Opis stanowiska

Opiekunka/ Opiekun osób starszych dla Seniora od 4.04., 02929 Rothenburg/Oberlausitz(miejscowość z liczbą mieszkańców ok.4,5 tys., Saksonia).

NA GRANICY  Z POLSKĄ!
27 km od Zgorzelca, 80 km od Zielonej Góry.

Opiekunka/Opiekun z  mocno komunikatywną znajomością języka niemieckiego i prawem jazdy  (manualna skrzynia biegów) 1650 Euro/mies. netto („na rękę”)!

Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pan Helmut, 71 lat, 175 cm, 66 kg.

Podopieczny choruje na cukrzycę, częściowa inkontynencję (nosi cewnik) oraz demencję (jest spokojny, ma problemy z pamięcią oraz znajdowaniem odpowiednich słów, bywa zdezorientowany).

Porusza się za pomocą balkonika – zazwyczaj nie potrzebuje wsparcia podczas wstawania (jedynie  w przypadku gorszej kondycji  mile widziane podanie dłoni podczas wstawania).

Podopieczny potrzebuje standardowej pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu się, z reguły sam się myje/kąpie.
Zdarza się, że Senior krząta się w nocy po mieszkaniu-nie ma potrzeby wstawania do niego.

1 x dziennie przychodzi Pflegedienst  (podawanie leków, higiena cewnika, kąpiel).

Senior mieszka sam w mieszkaniu ok. 80 m2, które znajduje się na II piętrze.
Sklepy w odległości ok. 15 min.

Przebieg dnia Podopiecznego : pobudka ok. 8:00 – 9:00, śniadanie, spacer, wspólne zakupy 12-13:00 obiad, drzemka, kawa/ciasto ok. 17-19:00 kolacja, ok. 20-22:00 przygotowanie do snu.

Mile widziana osoba empatyczna, lubiąca gotować osoba, która zabierze Seniora na wspólne zakupy i  spacer (1 raz dziennie).

Do dyspozycji  Opiekunki/Opiekuna: pokój, Internet, samochód.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki/Opiekuna będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa  domowego, tj. sprzątanie, zakupy, gotowanie i przygotowywanie posiłków, pranie, prasowanie  itp;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności tj. pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się,
-towarzyszenie w życiu codziennym, np. wspólne spożywanie posiłków, rozmowy, spacery, przypominanie o wzięciu lekarstw.

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Wymagania

-mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.