BLISKO! 130 km od Zgorzelca! Opiekunka od 30.06. dla 89-letniej Seniorki, KOMUNIKATYWNY niemiecki 1750€ na rękę!

Stawka

1 750.00
(NETTO ZA MIESIĄC )

Lokalizacja

Dippoldiswalde , Berlin , Chemnitz , Niemcy

Opis stanowiska

OPIEKUNKA dla miłej Seniorki od 30.06., 01768 Glashütte (Saksonia, miejscowość, ok. 6 tys. mieszkańców, położona 30 km od Drezna).

BLISKO GRANICY! 130 KM OD ZGORZELCA.

Opiekunka z KOMUNIKATYWNĄ znajomością języka niemieckiego 1750 Euro / mies. netto („na rękę”).
Palenie możliwe na zewnątrz.

Do opieki Pani, 89 lat, 158 cm, 55 kg.
Podopieczna cierpi na cukrzycę, nosi pieluchy.

Na ten moment porusza się za pomocą wózka - zazwyczaj sama wstaje, wymaga niewielkiego wsparcia (podania dłoni/asekuracji) - NIE MA podnoszenia! Aktualnie jest poddawana fizjoterapii, która ma celu poprawę jej mobilności, aby poruszała się o balkoniku.

Nie ma demencji.
Nie ma regularnej opieki w nocy - jedynie w nagłych wypadkach.

Seniorka podstawową pielęgnację wykonuje zazwyczaj samodzielnie, potrzebuje pomocy podczas kąpieli oraz ubierania/rozbierania się.

Podopieczna mieszka sama w domu. Przy schodach zamontowany jest Treppenlifter. Łazienka wyposażona jest w krzesełko prysznicowe oraz toaletowe.
Syn mieszka 7 km od swojej mamy.
Najbliższe miasto w odległości 4 km - dobre połączenie autobusem. Zakupami zajmuje się rodzina - wg listy Opiekunki (Opiekunka może oczywiście również uczestniczyć w zakupach).

Przebieg dnia: pobudka 8:00, poranna pielęgnacja, śniadanie, 12-13:00 obiad, drzemka, 18:00 kolacja, oglądanie TV,, rozwiązywanie krzyżówek, 20-22:30 Podopieczna kładzie się do łóżka i ogląda jeszcze TV.

Do dyspozycji Opiekunki: własny pokój, Internet, rower.
Czas wolny zapewniony.

Do obowiązków Opiekunki będzie należeć:
-prowadzenie gospodarstwa domowego, m.in. gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie itd.;
-pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, tj. pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu się, kąpieli, kontrola i wymiana pieluch;
-towarzyszenie w życiu codziennym, m.in. wspólne spożywanie posiłków, regularne podawanie płynów, przypominanie o wzięciu lekarstw.

Wymagania

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego

SPOSÓB APLIKOWANIA

Zainteresowanych zachęcamy do wysyłania aplikacji przez poniższy formularz.