Gdzie obecnie warto wyjechać do pracy za granicą?

Dziś po dłuższej przerwie artykuł poświęcony jak zwykle pracy za granicą, a ściślej rzecz ujmując na temat tego, czy w dobie wszechogarniającego kryzysu szalejącego w Unii Europejskiej, gdzie warto kierować swe kroki, gdzie warto wyjechać do pracy za granicą, jeśli wogóle jest warto szukać pracy za granicą, a nie pracować w Polsce.

Minął przeszło ponad rok od otworzenia rynku pracy w Niemczech, co się zmieniło jeśli chodzi o wyjazdy do pracy do Niemiec? Niestety niewiele, barierą okazuje się bardzo często brak znajomości języka niemieckiego, gdzie jeśli chodzi o specjalistów jest ona jednak niezbędna, a wśród specjalistów bardziej popularnym językiem był zawsze język angielski, stąd wielu z nich dziś nie potrafi odnaleźć się na tym rynku pracy.

Z drugiej strony siła robocza, czyli wszelkiego typu prace sezonowe w Niemczech, w dalszym ciągu są opłacalne, nie są to aczkolwiek tak intratne posady. Można śmiało przywieźć średnią krajową do domu.

W dzisiejszych czasach z pewnością możemy darować sobie wyjazd za granicą do pracy w Hiszpanii, czy w Grecji, Włochy też można sobie odpuścić, wystarczy włączyć telewizor i posłuchać o upadającej Grecji, czy niewiele wyżej znajdującej się Hiszpanii i Włoszech, Grecja uruchomi reakcję łańcuchową. A jesli nie dawać wiary mediom, informacjom z tv, wystarczy zrobić mały research w internecie, podpatrzeć co ludzie piszą na forach internetowych poświęconych tym krajom.

W dalszej kolejności mamy również i Anglię pogrążoną w kryzysie, myślę, że obecnie nie warto jest pojawiać się tam bezpośrednio poszukując pracy, ttaki wyjazd trzeba będzie raczej zaplanować wcześniej, a pracę znaleźć jeszcze przed wyjazdem.