Spawacz sieci FTTH / spawanie światłowodów, praca dla kobiet i mężczyzn bez doświadczenia, Donaueschingen południowo-zachodnie N

Spawacz sieci FTTH / spawanie światłowodów, praca dla kobiet i mężczyzn bez doświadczenia, Donaueschingen południowo-zachodnie Niemcy

Niemiecka Agencja Pracy PolFach, www.PolFach.de/home.html, poszukuje na zlecenie niemieckiej firmy budowlanej z miasta Hüfingen: Spawacz światłowodów / sieci FTTH (k/m). Wymagana jest znajomość języka niemieckiego albo angielskiego.

Miejsce pracy: Donaueschingen (Niemcy), Villingen-Schwenningen (Niemcy), Titisee-Neustadt (Niemcy)

Numer referencyjny: Spawacz sieci FTTH / spawanie światłowodów, praca dla kobiet i m/praca-za-granica.net

Opis stanowiska:

  • Miejsce pracy: okolice miasta Donaueschingen, Badenia Wirtembergia południowo-zachodnie Niemcy
  • Praca aktualna jest natychmiast lub w możliwie szybkim terminie
  • Umowa o pracę na okres stały z niemieckim przedsiębiorstwem teletechnicznym z miasta 78183 Hüfingen, specjalizującym się w instalacjach telekomunikacyjnych (miedziane i światłowodowe FTTH) i instalacjach elektrycznych
  • Praca ze światłowodami jest wykonywana w terenie (na budowie) do 50 km w obrębie siedziby pracodawcy
  • Czas pracy: od poniedziałku do piątku, 8 godz. dziennie, około 175 godz. miesięcznie (na życzenie więcej godzin i praca w soboty)
  • Główne zadania:
  • Układanie i łączenie kabli światłowodowych, przygotowanych wcześniej przez monterów
  • Samodzielna obsługa spawarek światłowodowych oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych
  • Wykonywanie pomiarów światłowodowych
  • Uruchamianie i kontrola parametrów łączy

Wymagania:

  • Oferta przeznaczona jest zarówno dla Kobiet jak i Mężczyzn z wykształceniem budowlanym, technicznym lub przemysłowym, jak technikum budowlane albo politechnika itp., oraz z motywacją do rozwoju i nabycia kwalifikacji spawania światłowodów
  • Doświadczenie przy światłowodowych nie jest wymagane, gdyż nastąpi kompleksowe szkolenie ze strony niemieckiego pracodawcy, ale będzie dodatkowym atutem
  • Konieczne uzdolnienia manualne, precyzja i dobry wzrok
  • Istotna jest wyobraźnia przestrzenna oraz mile widziana umiejętność czytania rysunku technicznego
  • Konieczna komunikatywna znajomość języka niemieckiego ( min. A1/A2) albo dobra znajomość języka angielskiego (min. B1/B2)
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B mile widziane, ale niekonieczne
  • Gotowość do długofalowej pracy w Niemczech, optymalnie pobyt na stałe w Niemczech

Oferujemy:

  • Niemiecka umowa o pracę i pełne świadczenia socjalne
  • + 30 dni płatnego urlopu oraz premia inflacyjna, wypłacana pod koniec roku
  • + Zapewniona odzież robocza i transport pracowniczy
  • + Bezpłatne szkolenia zawodowe
  • + Wypłata wszystkich godziny nadliczbowych albo rekompensata w formie dni wolnych (grudzień, styczeń)
  • Stawka brutto: 16 do 18 euro / godz. (zależne od kwalifikacji i znajomości języków obcych. Podwyżka stawki po 6 miesiącach pracy od 1 do 3 euro / godz.)
  • Zarobek miesięczny netto od 1900 bis 2300 euro + nadgodziny
  • Zakwaterowanie zapewnione i opłacone przez pracodawcę. Pokoje 1-osobowe z dostępem do internetu, wspólną kuchnią i łazienką.

Tylko kandydatów (k/m) spełniających wymagania proszę o przesłanie CV na e-mail lub o kontakt telefoniczny: 0049 151 459 680 52.