Poszukiwany uczeń do nauki wykształcenia zawodowego (Ausbildung) Elektryk / Elektronik przemysłowy, dobry niemiecki, Dingolfing

Lokalizacja

Dingolfing , Monachium , Niemcy

Poszukiwany uczeń do nauki wykształcenia zawodowego (Ausbildung) Elektryk / Elektronik przemysłowy, dobry niemiecki, Dingolfing południowe Niemcy

Niemiecka Agencja Pracy PolFach, www.PolFach.de/oferty.html, poszukuje na zlecenie niemieckiego zakładu nauki zawodu z miasta Dingolfing: Uczniów do zawodu Elektryk / Elektronik przemysłowy. Wymagana jest pełnoletność i dobra znajomość języka niemieckiego.

Miejsce pracy: Dingolfing (Niemcy), Ratyzbona (Niemcy), Monachium (Niemcy)

Wykształcenie: średnie

Numer referencyjny: Poszukiwany uczeń do nauki wykształcenia zawodowego (Ausbildung)/praca-za-granica.net

Opis stanowiska:

  • Miejsce kształcenia: miasto Dingolfing, Bawaria południowe Niemcy
  • Czas nauki: trwa 4 lata i rozpoczyna się w styczniu 2024
  • Kształcenie zawodowe w systemie dualnym (w zakładach i w szkole zawodowej). W szkole zawodowej zdobywa wiedzę teoretyczną, w zakładzie pracy umiejętności praktyczne
  • Lekcje szkolne odbywają się w formie bloków: Tutaj uczeń przebywa na zmianę przez kilka tygodni w szkole, a następnie z powrotem w zakładzie pracy
  • Kształcenie kończy się egzaminem końcowym lub egzaminem czeladniczym (w przypadku rzemiosła).
  • Po zakończeniu nauki zawodu przed absolwentem otwiera się możliwość rozpoczęcia pracy w zakładzie kształcenia lub w innym przedsiębiorstwie, albo dostęp do kolejnych form dalszego rozwoju zawodowego, jak np. uzyskanie dyplomu mistrzowskiego (Meisterbrief), nauki drugiego zawodu lub studiów podyplomowych
  • Każdy uczeń zawodu ma prawo do odpowiedniego wynagrodzenia, którego wysokość zależy od branży, zawodu i zakładu pracy, w którym odbywa się nauka. Dodatkowo uczniowie zawodu mogą otrzymać zasiłek na kształcenie zawodowe z agencji pracy
  • Wskazówka: Krótkie filmy z Niemieckiego Instytutu Kształcenia i Szkolenia Zawodowego dają wgląd w kształcenie zawodowe w Niemczech

Wymagania:

  • Mogą kandydować tylko osoby pełnoletnie, tzn. w wieku powyżej 18 lat
  • Narodowość m.in. następujących krajów jak: Polska, Ukraina, Rosja, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Mołdawia itd.
  • Konieczne posiadanie świadectwa szkolnego, potwierdzające ukończenie szkoły
  • Wymagany certyfikat poświadczający znajomość języka na poziomie min. B1
  • Kandydat powinien mieć dobry wzrok i słuch; zdolność do koncentracji i podzielność uwagi; myślenie kreatywne; uzdolnienia matematyczne i fizyczne; ogólną wiedzę na temat inżynierii elektrycznej; zainteresowania techniczne, optymalnie elektryką, elektroniką, mechaniką lub mechatroniką
  • Kilkutygodniowe doświadczenie praktyczne w elektryce / elektronice mile widziane
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy pod presją czasu, chęć nauki i podnoszenia własnych kwalifikacji
  • Pobyt w Niemczech na czas kształcenia (4 lata), a najlepiej na stałe

Oferujemy:

  • Niemiecka umowa o kształcenie zawodowe i pełne świadczenia socjalne
  • + 20 dni płatnego urlopu
  • Zarobek miesięczny brutto w 1 roku: 900, 2 rok: 1040, 3 rok: 1180, 4 rok: 1300 euro
  • + Możliwy zasiłek na kształcenie zawodowe z niemieckiej agencji pracy
  • Zakwaterowanie w pobliżu szkoły jest zapewnione

Tylko kandydatów spełniających wymagania proszę o przesłanie CV w języku niemieckim na e-mail lub o kontakt telefoniczny: 0049 151 459 680 52.